B.U.L.E.R.

Bardzo Utalentowana Leszczyńska Ekipa Rowerzystów

30 marca 2010: Początek nowego sezonu

Mogę śmiało powiedzieć: sezon rowerowy 2010 został otwarty :) I wyszło nawet na to, że ta inauguracja była szybciej niż w ubiegłym sezonie. Po bardzo długiej i mroźnej zimie, jaką mieliśmy w tym roku wreszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich wiosna.
Tego dnia Ewa pojechała popracować trochę na działce. Postanowiłem do niej dołączyć, ale odwiedzając z aparatem po drodze kilka miejsc w naszej okolicy. Szczerze mówiąc, to chcieliśmy najpierw sprawdzić, jak w tym roku wygląda nasz sezonowy strumień między Gronówkiem a Klonówcem, ale jakoś nam ten plan nie wypalił. Jak widać na zdjęciach, które tego dnia zrobiłem krzak złotej porzeczki już ma na gałęziach małe listki, a na polach na polach zazieleniło się zboże i jak zwykle - w lasach przybyło sporo śmieci :( Dziwię się za każdym razem ludziom, że im jakoś te góry śmieci nie przeszkadzają. Ale z drugiej strony - przy tak wysokich opłatach za wywóz śmieci na wysypiska nie ma co się dziwić, że niektórzy wolą podrzucić śmieci gdziekolwiek za darmo.
Na kolejnym zdjęciu widać dokładnie ślady zębów zwierząt, które zimą poogryzały z gałęzi krzewów korę, a na następnym - sporej już wielkości bazie. Oba te zdjęcia zrobiłem koło warsztatów wojskowych na Wyciążkowie.
Dotarłem w końcu na działkę. Tam na wyraźny rozkaz Ewy zrobiłem zdjęcia wiosennym kwiatkom - tak na pamiątkę ;).
Zaczęło się robić chłodno, więc wybraliśmy się w drogę powrotną do domu. Po drodze zrobiłem jeszcze zdjęcie naszej nowej atrakcji krajobrazowej - wiatrakom zbudowanym w Nowej Wsi. I tak się skończył nasz pierwszy, wspólny wyjazd rowerowy w tym roku.
Pierwszy tegoroczny wyjazd to około 9 przejechanych kilometrów.